Reiki Nasıl Öğrenilir ve Reiki'ye Uyumlama


Reiki tekniğini öğrenmek ve uygulamak için herhangi bir ön bilgiye ya da özel yeteneklere sahip olmanız gerekmiyor. Kişinin zekâsına ve eğitimine bağlı değildir. Fiziksel veya psikolojik rahatsızlıklar, hamilelik ya da sürdürülen tıbbi bir tedavi Reiki’yi öğrenmek ve uygulamak için engel değildir. Herkes tarafından, çocuklar dahil, öğrenilmesi çok kolay bir yöntemdir. Her türlü kolaylığına rağmen, Reiki tekniği kimseye zorla öğretilemez. Alacak olan kişi mutlaka onu istemeli ve onun getireceği olumlu değişikliklere de hazır olmalıdır. Gerekli olan tek şey kendiside uyumlama ve eğitim almış bir Reiki öğretmeninin uyumlamasıdır (inisiasyon / el verme). Uyumlandıktan ve uygulama esasları bir kere öğrenildikten sonra bu tekniği ömür boyu kullanabilirsiniz.

 

Reiki’yi, diğer elle şifa verme yöntemlerinden ayıran en önemli özellik de bu uyumlanmadır.  Uyumlanmadan yapılan her çalışma sadece kişinin kendi biyoenerjisini kullanmasıdır. Bu çalışmalar yapılabilir bununla birlikte Reiki uygulaması değildir. Her Reiki eğitmeninin de farklı bir uygulama yöntemi olabilir. Bu onun kendi öz enerjisi, kişilik ve bilgileri ile ortaya çıkardığı bir çalışma tarzıdır.

 

Uyumlama; kişinin taç, kalp ve el çakralarının bir Reiki eğitmeni tarafından Reiki enerjisinin frekansına açılması ve ayarlanmasıdır. Eğitmen uyumlama işlemi sırasında, Reiki enerjisinin kaynağı ile öğrenci arasında bağlantı kurar ve öğrencinin çakraları ile enerji bedenlerine, Reiki sembolleri yaşam boyunca kalmak üzere yerleştirilir.

 

Reiki eğitim aşamalarının her seviyesinde yapılan uyumlama ile enerjinin frekansı yükseltilir ve fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal bir arınma oluşur.Reiki uyumlaması yapıldıktan sonra kişi, taç çakrasıyla evrenden aldığı bu enerjiyi, kullanmak istediği zaman ellerini, kendisinin veya bir başkasının ya da enerji aktaracağı şeyin üzerine koyar. Enerji otomatik olarak ellerden akmaya başlar. Aktarılan enerjinin yoğunluğu alıcının ihtiyacı doğrultusundadır. Ve kişi pratik yaptıkça, ellerinden-avuç içi çakralarından Reiki enerjisine özgü ısı yayılımını hissetmeye başlar.

 

Reiki enerjisini aktarma konusunda hiçbir zaman endişe duyulmamalıdır. Reiki hem alıcı hem de uygulayıcı için son derece güvenlidir. Kullanılan enerji, uygulayıcının kendi enerjisi olmadığı için yorucu da değildir. Kendisinden herhangi bir enerji kaybı olmamaktadır. Aksine aynı zamanda o da güçlenmekte ve enerjiyle dolmaktadır. Ayrıca bazı enerjiyle terapi tekniklerinde olduğu gibi uygulayıcının, hastanın rahatsızlıklarını kendi üzerine alma tehlikesi yoktur. Uygulayıcı, Reiki enerjisine sadece aracı olmakta ve elleri enerjiyi aktarmak üzere bağlantı kablosu görevini görmektedir. Uygulamadan sonra hem alıcı, hem de uygulayıcı kendisini bu evrensel, sevgi dolu enerjiyle yıkanıp, arınmış hissederler.

 

Kişi ellerini gerekli yere koyarak Reiki enerjisini aktardığında mucizeler yaratmaz, sadece enerjiyle enerjiyi etkileştirmiş olur. Reiki enerjisi aktarımı ile kişinin “kendi içsel iyileşme gücü” harekete geçmektedir. Beden istiyorsa kendisinde şifayı oluşturur. Çünkü her insan sadece kendisini iyileştirebilmektedir. Bu nedenle, bir Reiki uygulaması sırasında, hem Reiki uygulayıcısı, hem de Reiki alıcısı içsel iyileşmeyi yaşamaktadırlar.

<Geri

Beni Arayın